Wine Tasting in Tirana, Albania: Sip & Savor at Uka Wine

ME VENDNDODHJE

PRANË QENDRËS SË SHQIPËRISË

Një punishte vere komode e cila mirëpret të gjithë mysafirët me krahë hapur dhe një atmosferë të ngrohtë. Ejani pranë nesh dhe shijoni një vakt me ushqime të freskëta direkt nga ferma kombinuar me verën tonë më të mirë. Një delikatesë e prodhuar nga varietete rrushi endemike! Ju ftojmë të provoni produktet fantastike të vreshtarisë së pasur të vendit tonë. 

Wine tasting in Tirana, Albania. Bottles of Uka Wine | Albanian wine.
Tasting the best Albanian Wine at the Winery of Uka Wine.
Best winery in Albania for wine tasting.

Wine Tasting in Tirana, Albania

Nëse po ndaloni për një pije të shpejtë nën diell ose preferoni një tur më të gjerë të përzgjedhjes sonë të verërave, jeni të ftuar të vizitoni Uka Wine! Shijoni disa meze të freskëta me një gotë verë të bardhë ose uluni për një vakt të bollshëm të shoqëruar me verë të kuqe fantastike! Ne jemi këtu për ta bërë përvojën tuaj të paharrueshme. Ju mirëpresim në një udhëtim përmes shijeve më të mira që ofron toka jonë.

30€ për ture individuale

25€ për grupe me më shumë se 10 persona

20€ për grupe me më shumë se 20 persona

NA KONTAKTONI

Aty ku mund të gjeni gjithçka: një ambient në natyrë, pije e produkte ushqimore të freskëta dhe padyshim verë të shkëlqyer.

Degustimi i verërave në Shqipëri është një pjesë e pazbuluar si për entuziastët ashtu edhe për njohësit e verërave. E vendosur në zemër të Ballkanit, klima dhe topografia unike e Shqipërisë favorizojnë rritjen e llojeve të veçanta të rrushit, duke e bërë atë një pikë të rëndësishme në zhvillim për aventurat e degustimit të verërave. Ndërsa ky vend magjepsës hap më gjerësisht dyert për vizitorët ndërkombëtarë, eksplorimi i vreshtave dhe të vëndbanimeve të tij ofron një përvojë të pakrahasuar që përzien historinë e pasur, kulturën dhe shijet e shkëlqyera që vetëm Shqipëria mund ti ofrojë.

Vera shqiptare ka një histori që shtrihet përgjatë shekujve, e rrënjosur thellë në traditat dhe praktikat e lashta që janë përsosur gjatë brezave. Rajonet e verërave të vendit, si Berati, Korça dhe Shkodra, po fitojnë lavdërim për llojet e tyre vendase të rrushit, përfshirë Sheshin e Bardhë dhe Sheshin e Zi, të cilat prodhojnë vera me profile unike që nuk gjenden askund tjetër në botë. Këto zona karakterizohen nga mikroklimat e tyre të ndryshme, nga erërat bregdetare te terrenet malore, secila duke kontribuar në karakteristikat e veçanta të verërave shqiptare.

Vizitimi i Shqipërisë për degustim vere nuk është vetëm për të shijuar verërat lokale; është gjithashtu për të parë peizazhet piktoreske, arkitekturën e lashtë dhe mikpritjen e ngrohtë që ofron vendi. Vëndbanimet në Shqipëri ofrojnë mikpritje si askund tjetër, duke lejuar vizitorët të eksplorojnë vreshtat, të mësojnë për procesin e bërjes së verës dhe, natyrisht, të shijojnë verë autentike Shqiptare. Shumë prej këtyre vëndbanimeve ofrojnë gjithashtu kuzhinën tradicionale shqiptare, duke ofruar një shije holistike të trashëgimisë kulturore të vendit.

Për ata që kërkojnë të eksplorojnë degustimin e verërave në Shqipëri, përvoja është e aksesueshme dhe shpërblyese. Me një gamë opsionesh nga resortet luksoze te pronat familjare, ka diçka për çdo shije dhe buxhet. Më tej, industria në rritje e turizmit të verës së vendit do të thotë se vizitorët mund të presin të gjejnë përvoja që janë si autentike ashtu edhe me cilësi të lartë.

Wine tasting in Albania is an inviting prospect for those eager to explore new wine destinations. Its combination of historical depth, unique wine varieties, and breathtaking sceneries make it a must-visit for anyone looking to expand their wine horizons. As the world turns its gaze towards this hidden European treasure, now is the perfect time to discover the rich tapestry of flavors and stories that Albanian wines have to offer.

ORGANIZONI

Evente Private

Uka Wine krijon një sfond të mrekullueshëm për dasmat, darkat ose festat tuaja me një hapësirë ideale për deri në 120 të ftuar. Ne ju ofrojmë një mjedis fantastik, ushqim të shkëlqyer dhe verën shqiptare më cilësore si dhe kemi partneritete të shkëlqyera me grupe muzikore dhe koordinatorë eventesh.

Na jepni më shumë detaje rreth eventit tuaj.

NA KONTAKTONI
DHOMA E DEGUSTIMIT

Orari

4 ditë në javë

13:00 – 15:00

18:00 – 20:00

Për grupe me më shumë se 15 persona mos hezitoni të na kontaktoni me email për rezervime në ditë/orë specifike!

  • Service Selection
  • Date & Time
  • Your Information
  • Verify Order Details
  • Confirmation

Service Selection

Please select a service for which you want to schedule an appointment

Service Selection

Please select a service for which you want to schedule an appointment

Date & Time

Click on a date to see a timeline of available slots, click on a green time slot to reserve it

Your Information

Please provide you contact details so we can send you a confirmation and other contact info

Verify Order Details

Double check your reservation details and click submit button if everything is correct

Confirmation

Your appointment has been successfully scheduled. Please retain this confirmation for your record.
Questions?

Call (858) 939-3746 for help

Service Selection

Service Selection
Date & Time Selection
Customer Information
Verify Booking Details
Appointment Confirmation

Select Service Duration

You need to select service duration, the price of your service will depend on duration.

How Many People?

Maximum capacity is 1
Wine Tasting in English
Wine Testing in Italian
Wine Testing in Albanian
Summary
Agent
Uka Wine

KONTAKT

Ne ofrojmë verë shqiptare të kuqe dhe të bardhë me çmime dhe cilësi fantastike për çdo rast!

sqAlbanian